Faktury vat - Program do faktur

Bez względu na rodzaj działalności przedsiębiorstwa, kluczowym etapem i najistotniejszym celem jest sprzedaż dóbr czy też usług. Działy sprzedaży, wsparte pomocą agentów handlowych, zabiegają o poszerzenie listy odbiorców, co ostatecznie przekłada się na wzrost liczby faktur i innych dokumentów księgowych. W celu uefektywnienia działu fakturowania, właściciel firmy powinien zadbać o odpowiedni program do faktur. Wskazane narzędzie nie jest tylko ułatwieniem obowiązków właściwym działom, gdyż program do fakturowania dba również o prawidłową ewidencję sprzedaży, chroniąc przed niepotrzebnym bałaganem w dokumentacji.

Faktury vat

image

image

Trzeba pamiętać o tym, iż faktura VAT nie tylko jest dokumentem księgowym, lecz stanowi podstawę do ewentualnej windykacji należnych pieniędzy. Program do fakturowania powinien zawierać wiele opcji, a nie tylko umożliwiać generowanie faktur. Sprzedaż to proces złożony, który generuje wiele innych dokumentów. Oprócz powszechnie znanych faktur i magazynowych WZ-tek, z procesem sprzedaży nieodłącznie związane są dokumenty kasowe, takie jak Kasa Przyjęła i Kasa Wydała, Międzynarodowy List Przewozowy (używany w kontekście współpracy z odbiorcami zagranicznymi).

Program do fakturowania

Program do faktur powinien umożliwiać również dostarczanie różnego typu protokółów. Trzeba także mieć na uwadze, że faktury VAT posiadają czasem pomyłki, w związku z tym program powinien w łatwy sposób umożliwiać ich skorygowanie. Według polskich regulacji podatkowych, sprzedawca ma prawo do poprawienia każdego błędu za pomocą korekty VAT. Z uwagi na różne ustalenia z klientami, czasem następuje konieczność zmiany danych na fakturze, które na moment wystawienia dokumentu były prawidłowe, co również powinien przewidywać właściwie zaprojektowany program do fakturowania. Każda aktualizacja dokumentu pierwotnego powinna zostać uwzględniona przez program w analizach sprzedaży, co stanowi kluczową kwestię, niewątpliwie pozytywnie wpływającą na wykonywane obowiązki. Trzeba mieć świadomość, iż istnieją na rynku uboższe wersje programów do fakturowania, które nie są dostosowane do polskich realiów. Wobec tego, przy wyborze programu do faktur warto na to zwrócić uwagę. Wśród wielu ofert przystosowanego programu do faktur dla polskich firm, jest system opracowany przez Rafsoft. W zależności od zapotrzebowania i stopnia rozbudowy struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, dostępne są trzy wersje oprogramowania: START, STANDARD, PRO. Program do fakturowania oferowany przez Rafsoft ma opcję JPK Faktury, co utwierdza w przekonaniu, o dostosowaniu programu do bieżących potrzeb. Wybierając program do fakturowania, warto zwrócić uwagę na posiadanie opcji importu i eksportu danych i jej zakres. Przywołany program posiada takie możliwości, zapewniając pełną kontrolę nad danymi i ich swobodny transfer gdy wystąpi taka konieczność.

Wybór programu do faktur

Odpowiednio dobrany program do faktur pozwala osiągnąć gwarancję prawidłowej ewidencji istoty firmy, czyli sprzedaży. czytelnie wystawiane faktury VAT mają korzystny wpływ także na wizerunek firmy w oczach odbiorców. Jedno jest pewne, nieprzejrzysta zawartość faktur to ryzyko pomyłek ze strony klientów, chociażby podczas dokonywania płatności, wobec czego dyspozycja zakupu odpowiedniego programu do fakturowania powinna być wyłącznie pozytywna. Pozostaje wyłącznie wybór konkretnego systemu, aczkolwiek rozwiązanie wypracowane przez rafsoft.net zawiera dokładnie to, czego potrzeba dosłownie w każdej branży.